26 مهر 1395

فواید ذكر « لاحول و لا قوة الا بالله ...»

مولف: - رئیسیان   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

فواید ذكر « لاحول و لا قوة الا بالله ...»

فواید ذكر « لاحول و لا قوة الا بالله ...»

منابع روایی اهل بیت‌(علیهم السلام) سرشار از تاکیدات فراوان در فضیلت گفتن ذکر « لاحول و لا قوه الا بالله العلی العظیم» است. آنچه می‌خوانید گزیده‌ای از بیانات گهربار  ائمه معصوم(علیهم السلام) در این زمینه است.

* دفع بلا و رفع غم و غصه

امام صادق (علیه السلام) فرمودند: كسى كه در هر روز صد بار بگوید لا حول و لا قوة الا بالله خداوند هفتاد نوع بلا را از او دور مى گرداند كه كمترین آنها غم و غصه است .

* گنجى از بهشت

رسول خدا (صلی الله علیه و آله) فرمود: بسیار لا حول و لا قوة الا بالله بگویید كه آن از گنجهاى بهشت است .

* صد بار بعد از نماز صبح

امام رضا (علیه السلام) فرمود: هر كس پس از نماز صبح صد بار بسم الله الرحمن الرحیم، لا حول و لا قوة الا بالله العلى العظیم بگوید، به اسم اعظم خدا از سیاهى چشم به سفیدى آن نزدیك تر شده و به راستى كه در مدار اسم اعظم قرار گرفته است.

از امام صادق (علیه السلام) نقل است كه پیامبر (صلی الله علیه وآله) فرموده اند: هر كس كه فقر به او روى آورد، این ذكر را زیاد بگوید: لا حول و لا قوة الا بالله

* زمزمه امام حسین (علیه السلام)

كار جنگ بر امام حسین (علیه السلام) سخت و تنگ شد و یگانه و تنها ماند، به خیمه هاى فرزندان پدرش روى آورد، آنها را از ایشان خالى و تهى دید، سپس به خیمه هاى اصحاب و یارانش التفات نمود، و نگریست كسى از آنان را ندید، سپس بسیار «لا حول و لا قوة الا بالله العلى العظیم» را بر لبان مبارک جاری ساختند .

* براى رفع فقر

از امام صادق(علیه السلام) نقل است كه پیامبر (صلی الله علیه وآله) فرموده اند: هر كس كه فقر به او روى آورد، این ذكر را زیاد بگوید: لا حول و لا قوة الا بالله .

تعداد مشاهده (315)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "فواید ذكر « لاحول و لا قوة الا بالله ...» "


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید